• Polski
  • English
 • Żłobek Montessori w Konstancinie

  W żłobku Montessori znajdującym się w Konstancinie najmłodszych otaczamy szczególną opieką i uwagą. Do naszej placówki zapraszamy dzieci od 12 miesiąca do 3 lat. Na tym etapie opieki i edukacji wprowadzamy maluchy w różnorodne doświadczenia sensoryczne i zabawy, przygotowujące do czytania, pisania i matematyki, ułatwiając im przejście do przedszkola. W tym okresie rozwojowym, nauczyciele koncentrują się na kierowaniu się indywidualną wrażliwością dzieci i ułatwianiu rozwoju umiejętności społecznych, emocjonalnych, motorycznych oraz językowych. W naszym żłobku w Konstancinie otoczenie dostosuje się do naturalnego rytmu snu i karmienia dziecka oraz wspomoże jego indywidualny rozwój. Nie zabraknie też codziennych zajęć na świeżym powietrzu, bacznej obserwacji dziecka oraz regularnych konsultacji z rodzicami.

  American Montessori Preschool & Nursery – żłobek w Konstancinie – Jeziornej proponuje dla Maluszków następujące zajęcia

   

  1. zajęcia prowadzone metodą pedagogiki Marii Montessori
  2. język angielski każdego dnia (metodą immersji)
  3. zajęcia z native speakerem (j. angielski)
  4. całodzienne wyżywienie – posiłki wykorzystujące zasady kuchni makrobiotycznej oraz świeże, sezonowe produkty
  5. prywatny ogród – codzienne wyjścia na dwór
  6. zajęcia gimnastyczne oraz gry i zabawy zespołowe
  7. rytmikę
  8. projekty autorskie (np.: kulinarne, sensoryczne)
  9. warsztaty z pobudzającymi kreatywność Gośćmi

  Żłobek Montessori w mazowieckiem – tworzymy odpowiednie warunki dla najmłodszych

  W naszym żłobku Montessori w Konstancinie dzieci są traktowane z szacunkiem i zachęcane do samodzielnego odkrywania świata. Nasza wykwalifikowana kadra zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że każde dziecko ma swoje indywidualne tempo rozwoju i zainteresowania. Sama metoda zakłada, że dziecko jest aktywnym uczestnikiem swojego procesu uczenia się, a zadaniem opiekunów jest wyłącznie stworzenie odpowiednich warunków do jego rozwoju. Opiekunowie w naszej placówce starają się dopasować zajęcia do potrzeb i umiejętności każdego dziecka. Ponadto w żłobku Montessori w Konstancinie panuje atmosfera ciepła i zrozumienia, co sprzyja rozwojowi najmłodszych. Sporym atutem naszej placówki są nauczyciele – wykwalifikowani i posiadający wiedzę na temat metody Montessori oraz zasad, które nią kierują.

  Nauka poprzez zabawę – sprawdzona forma edukacji

  W naszym żłobku dzieci uczą się poprzez zabawę i eksplorację otaczającego świata. W placówce dysponujemy opracowanymi materiałami, które wspierają rozwój najmłodszych. Dzieci w żłobku Montessori w Konstancinie mają dużo czasu na swobodną zabawę, odpoczynek i rozwijanie swoich zainteresowań. Zawsze kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Oznacza to, że nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby dostosować zajęcia do umiejętności i potrzeb malucha. Nauka poprzez zabawę w żłobku Montessori wprowadza dzieci w świat wiedzy w sposób naturalny i przyjazny. Dzieci poznają nowe rzeczy w sposób przyjemny i ciekawy, dzięki czemu rozwijają swoją wiedzę poprzez intuicję. Ponadto uczą się kreatywności, umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z trudnościami. Nauka, która jest jednocześnie zabawą to wyjątkowa szansa dla dzieci na rozwój umiejętności poznawczych i emocjonalnych w przyjaznej i stymulującej atmosferze.

  Dlaczego warto zapisać dziecko do naszego żłobka Montessori w Konstancinie?

  Metoda Montessori, którą kierują się opiekunowie w naszej placówce, opiera się na założeniu, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma wyjątkowe zdolności i talenty. Dlatego ważne jest stworzenie warunków, w których każde z nich będzie mogło rozwijać się w swoim tempie i na swoim poziomie. Podczas zajęć znaczącą uwagę poświęcamy na rozwój umiejętności poznawczych, takich jak logiczne myślenie, koordynacja ruchowa i kreatywność, ale także emocjonalnych, takich jak empatia, poczucie wartości i samodzielność. Zapraszamy do współpracy Rodziców zainteresowanych tą metodą nauczania i rozwijania umiejętności u swoich dzieci!

  ,,Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.” – Maria Montessori

  Standardowy plan dnia w American Montessori Preschool & Nursery

  Sesja poranna:

  8:00 – 9:00 Przyjazd dzieci

  9:00 -11:00 – Zajęcia Indywidualne Montessori, Śniadanie, Grupowe Zajęcia w Kręgu

  10:30 – 11:00- Zajęcia grupowe – Muzyka/ Gimnastyka/ Zajęcia plastyczne/ Gotowanie

   

  11:00 – 12:30 Zabawy w ogrodzie + Przejście

  12:30 – 13:00- Obiad

  13:00 – 13.30 – Pierwsza godzina odbioru dzieci

  Sesja popołudniowa:

  13.00 – 15:00 – Czas na drzemkę/ Czas na odpoczynek/ Wyciszenie- czytanie książek, słuchanie opowieści, zajęcia plastyczne

  15:00 – Podwieczorek

  15.00 – 15.30 – Godzina odbioru dzieci przez rodziców

  15.30 – 17.30 – Zajęcia świetlicowe

   

  OPŁATY

   

  Skontaktuj się z nami i dowiedz się, kim była Maria Montessori! Poznaj jej metodę wychowawczą stosowaną w naszym przedszkolu i w żłobku.

  To najlepszy żłobek w Warszawie i Konstancinie i najlepsze miejsce dla Twoich dzieci!


  Żłobek Montessori to miejsce, które stawia na rozwijanie indywidualnych zdolności i samodzielności dziecka. Nasza metoda opiera się na przekonaniu, że każde dziecko jest naturalnie ciekawe i gotowe do nauki. Dlatego stawiamy na środowisko przyjazne, gdzie dzieci mają możliwość wyboru aktywności i nauki poprzez działanie. Uczą się one poprzez interakcję z odpowiednio przygotowanymi materiałami, co sprzyja ich wszechstronnemu rozwojowi, zarówno intelektualnemu, jak i emocjonalnemu.


  Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy żłobek Montessori jest „lepszy” niż tradycyjny żłobek, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb i wartości rodziny. Nasza placówka zapewnia unikalne podejście do wychowania, skupiając się na rozwijaniu nie tylko umiejętności akademickich, ale także umiejętności społecznych, emocjonalnych i praktycznych. To miejsce, gdzie dziecko jest traktowane jako aktywny uczestnik procesu nauki, co może być atrakcyjne dla wielu rodziców.

  Kontakt   Bielawa ul. Lipowa 22 A, Konstancin – Jeziorna
   Tel:785 120 000
   kontakt@americanmontessori.pl

   Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.