• Polski
  • English
 • Kadra

  Nasz Zespół

  Nauczyciele w naszej placówce spełniają wyjątkowe zadanie edukacyjne, którego celem jest indywidualny rozwój dziecka w poczuciu bezpieczeństwa i możliwości najlepszego rozwoju poznawczego i społecznego. Dbamy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli wysokie kwalifikacje zawodowe oraz predyspozycje i kompetencje do pracy z dziećmi. 

  Specjalista ds. akademickich – Karolina Bargielowska – Gillert 

   

  W ciągu ostatnich 27 lat pracowałam w szkołach Montessori w trzech krajach na trzech kontynentach. Jeszcze jako mama przedszkolaka rozpoczęłam od prowadzenia zajęć dodat-kowych. Potem zostałam asystentką w klasie, następnie nauczycielką, a wreszcie dyrektor akad-emicką dwóch dużych szkół międzynarodowych. Prowadziłam też zajęcia w ośrodkach szkoleniowych Montessori, kształcąc przyszłych nauczycieli. Przez wszystkie te lata – pracując w USA, Chinach i Polsce, głównie w międzynarodowych szkołach, gdzie angielski był drugim językiem uczniów – zyskałam głębokie zrozumienie i wielowymiarowe spojrzenie na to, czym jest praca z dziećmi, z nauczycielami, a także z rodzicami.

  Z wykształcenia jestem Orientalistka – na studiach zajmowałam się chińskim językiem i litera-turą, ale najważniejszy moment w mojej karierze zawodowej nastąpił w chwili, gdy jako rodzic weszłam wraz z moim dzieckiem do klasy Montessori. Fascynacja tą metodą nauczania sprawiła, że rozpoczęłam naukę North East Montessori Institure w USA, gdzie uzyskałam Certyfikat Wczesnego Nauczania Amerykańskiego Towarzystwa Montessori (AMS).

  Wiedzę, jaką wyniosłam jako absolwent tego znakomitego ośrodka prowadzonego przez wybitne postaci Montessori, stosuję od lat zarówno w klasie z dziećmi, jak podczas szkoleń nauczycieli. Chętnie dzielę się nią także z rodzicami.

  W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami najbardziej autentycznej metody nauczania Montessori. Szczególnie ważne jest dla mnie odpowiednie przygotowanie środowiska, w jakim prowadzona jest nauka, materiałów, ale także nauczycieli. Praktyczne i duchowe przygotowanie zarówno nauczycieli jak i rodziców do pracy z dziećmi jest dla mnie celem, któremu poświęcam się z wielką energią i entuzjazmem.

  Prywatnie jestem mamą trójki dorosłych dzieci. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury.
  Wice Dyrektor – Karolina Żurowska

  Nazywam się Karolina Żurowska. Jestem psychologiem dziecięcym, terapeutą i nauczycielem Montessori dzieci w wieku 0-3. W American Montessori Preschool pełnię funkcję wicedyrektora, nauczyciela, a także psychologa.

  Ukończyłam studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie SWPS, studia podyplomowe dotyczące tematyki diagnozy klinicznej dziecka i jego rodziny na Uniwersytecie Warszawskim, posiadam także dyplom nauczyciela Montessori. Odbyte przeze mnie dodatkowe szkolenia dotyczące rozwoju dziecka spowodowały, że potrafię patrzeć na dziecko z różnych perspektyw, a także całościowo je wspierać.

  Otaczam dzieci kompleksową opieką – kiedy trzeba obserwuję, kiedy trzeba daję wsparcie, kiedy trzeba bawię się i uczę razem z nimi. Moją pasją jest praca z całymi rodzinami. Zawsze staram się dbać, aby cała rodzina czuła się komfortowo we współpracy z przedszkolem.

  W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas nad wodą, niezależnie od pory roku, pamiętając o zasadzie- nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.

   

  Nauczycielka – Siphokuhle Nkala

  Siphokuhle Nkala jest pozytywnie zmotywowaną, energiczną nauczycielką, która stale dąży do rozwoju swoich umiejętności zawodowych w obszarze edukacji przedszkolnej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci w wieku od roku do 5 lat. Podczas pracy z najmłodszymi, Sipho zapewnia im wysokiej jakości opiekę i pokazuje jak ogromne możliwości drzemią w każdym dziecku. Sipho z przyjemnością przyjmuje na siebie odpowiedzialność za rozwój dzieci, którymi się opiekuje. Aktualnie Sipho jest w trakcie odbywania szkolenia: Early Childhood Montessori Diploma. ,,Chciałabym przekazać, że każdemu dziecku, które jest pod moją opieką będę zapewniała jak najwięcej indywidualnej uwagi, będę podnosić standardy nauczania i maksymalizować postępy każdego dziecka indywidualnie. Bycie mamą dwójki dzieci, obserwacja ich od urodzenia, pozwala mi lepiej zrozumieć jak ważne jest podążanie za dzieckiem i ich nauczanie. Nie ma chyba nic bardziej satysfakcjonującego.”

  Dodatkowo posiadam certyfikat ,,Mother and child care” oraz dwa lata doświadczenia jako opiekunka dziecięca. Pozwoliło mi to na zdobycie wiedzy jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo oraz jak pomagać im w rozwijaniu swojego potencjału, a także umiejętności potrzebnych do osiągania sukcesów w szkole i w życiu.

  Właściciel – Stanisław Malinowski

   

   

  Kontakt  Bielawa ul. Lipowa 22 A, Konstancin – Jeziorna
  Tel:785 120 000
  kontakt@americanmontessori.pl

  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.