• Polski
  • English
 • Kadra

  Nasz Zespół

  Nauczyciele w naszej placówce spełniają wyjątkowe zadanie edukacyjne, którego celem jest indywidualny rozwój dziecka w poczuciu bezpieczeństwa i możliwości najlepszego rozwoju poznawczego i społecznego. Dbamy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli wysokie kwalifikacje zawodowe oraz predyspozycje i kompetencje do pracy z dziećmi. 

  Karolina Bargiełowska – Gillert

  W ciągu ostatnich 27 lat pracowałam w szkołach Montessori w trzech krajach na trzech konty-nentach. Jeszcze jako mama przedszkolaka rozpoczęłam od prowadzenia zajęć dodatkowych. Potem zostałam asystentką w klasie, następnie nauczycielką, a wreszcie dyrektor akademicką dwóch dużych szkół międzynarodowych. Prowadziłam też zajęcia w ośrodkach szkoleniowych Montessori, kształcąc przyszłych nauczycieli. Przez wszystkie te lata – pracując w USA, Chinach i Polsce, głównie w międzynarodowych szkołach, gdzie angielski był drugim językiem uczniów – zyskałam głębokie zrozumienie i wielowymiarowe spojrzenie na to, czym jest praca z dziećmi, z nauczycielami, a także z rodzicami.

  Z wykształcenia jestem Orientalistka – na studiach zajmowałam się chińskim językiem i literatu-rą, ale najważniejszy moment w mojej karierze zawodowej nastąpił w chwili, gdy jako rodzic weszłam wraz z moim dzieckiem do klasy Montessori. Fascynacja tą metodą nauczania sprawiła, że rozpoczęłam naukę North East Montessori Institure w USA, gdzie uzyskałam Certyfikat Wczesnego Nauczania Amerykańskiego Towarzystwa Montessori (AMS).

  Wiedzę, jaką wyniosłam jako absolwent tego znakomitego ośrodka prowadzonego przez wybitne postaci Montessori, stosuję od lat zarówno w klasie z dziećmi, jak podczas szkoleń nauczycieli. Chętnie dzielę się nią także z rodzicami.

  W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami najbardziej autentycznej metody nauczania Montessori. Szczególnie ważne jest dla mnie odpowiednie przygotowanie środowiska, w jakim prowadzona jest nauka, materiałów, ale także nauczycieli. Praktyczne i duchowe przygotowanie zarówno nauczycieli jak i rodziców do pracy z dziećmi jest dla mnie celem, któremu poświęcam się z wielką energią i entuzjazmem.

  Prywatnie jestem mamą trójki dorosłych dzieci. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultu-ry.

   

   

  Właściciel – Stanisław Malinowski

  Jako ojciec wspaniałej dwójki dorosłych już dzieci, absolwentów przedszkola i szkoły Montessori, wiem, że to najlepsza metoda dająca każdemu dziecku możliwość rozwoju zarówno akademickiego, jak i psychologicznego. To również metoda wymagająca od nauczycieli wysokich kwalifikacji i nieustannego poszerzania wiedzy, a od właścicieli placówek Montessori należytego wsparcia kadry i dbania o najwyższej jakości materiały do pracy dzieci. Widząc, jak niewiele jest miejsc, gdzie realizowana jest nauka zgodnie z metodą Marii Montessori postanowiłem sam takie miejsce stworzyć. Wierzę, że American Montessori Preschool to przedszkole, w którym dzieci rozwiną swoje talenty w równowadze i poszanowaniu dla swojej indywidualności. Każde dziecko jest inne i należy umożliwić mu naukę w indywidualny sposób.

   

   

  Kontakt   Bielawa ul. Lipowa 22 A, Konstancin – Jeziorna
   Tel:785 120 000
   kontakt@americanmontessori.pl

   Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.