• Polski
  • English
 • Kadra

  Nasz Zespół

  Nauczyciele w naszej placówce spełniają wyjątkowe zadanie edukacyjne, którego celem jest indywidualny rozwój dziecka w poczuciu bezpieczeństwa i możliwości najlepszego rozwoju poznawczego i społecznego. Dbamy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli wysokie kwalifikacje zawodowe oraz predyspozycje i kompetencje do pracy z dziećmi. 

  Karolina Bargiełowska – Gillert

  W ciągu ostatnich 27 lat pracowałam w szkołach Montessori w trzech krajach na trzech konty-nentach. Jeszcze jako mama przedszkolaka rozpoczęłam od prowadzenia zajęć dodatkowych. Potem zostałam asystentką w klasie, następnie nauczycielką, a wreszcie dyrektor akademicką dwóch dużych szkół międzynarodowych. Prowadziłam też zajęcia w ośrodkach szkoleniowych Montessori, kształcąc przyszłych nauczycieli. Przez wszystkie te lata – pracując w USA, Chinach i Polsce, głównie w międzynarodowych szkołach, gdzie angielski był drugim językiem uczniów – zyskałam głębokie zrozumienie i wielowymiarowe spojrzenie na to, czym jest praca z dziećmi, z nauczycielami, a także z rodzicami.

  Z wykształcenia jestem Orientalistka – na studiach zajmowałam się chińskim językiem i literatu-rą, ale najważniejszy moment w mojej karierze zawodowej nastąpił w chwili, gdy jako rodzic weszłam wraz z moim dzieckiem do klasy Montessori. Fascynacja tą metodą nauczania sprawiła, że rozpoczęłam naukę North East Montessori Institure w USA, gdzie uzyskałam Certyfikat Wczesnego Nauczania Amerykańskiego Towarzystwa Montessori (AMS).

  Wiedzę, jaką wyniosłam jako absolwent tego znakomitego ośrodka prowadzonego przez wybitne postaci Montessori, stosuję od lat zarówno w klasie z dziećmi, jak podczas szkoleń nauczycieli. Chętnie dzielę się nią także z rodzicami.

  W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami najbardziej autentycznej metody nauczania Montessori. Szczególnie ważne jest dla mnie odpowiednie przygotowanie środowiska, w jakim prowadzona jest nauka, materiałów, ale także nauczycieli. Praktyczne i duchowe przygotowanie zarówno nauczycieli jak i rodziców do pracy z dziećmi jest dla mnie celem, któremu poświęcam się z wielką energią i entuzjazmem.

  Prywatnie jestem mamą trójki dorosłych dzieci. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultu-ry.

   

  Nauczycielka – Siphokuhle Nkala

  Siphokuhle Nkala jest pozytywnie zmotywowaną, energiczną nauczycielką, która stale dąży do rozwoju swoich umiejętności zawodowych w obszarze edukacji przedszkolnej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci w wieku od roku do 5 lat. Podczas pracy z najmłodszymi, Sipho zapewnia im wysokiej jakości opiekę i pokazuje jak ogromne możliwości drzemią w każdym dziecku. Sipho z przyjemnością przyjmuje na siebie odpowiedzialność za rozwój dzieci, którymi się opiekuje. Aktualnie Sipho jest w trakcie odbywania szkolenia: Early Childhood Montessori Diploma. ,,Chciałabym przekazać, że każdemu dziecku, które jest pod moją opieką będę zapewniała jak najwięcej indywidualnej uwagi, będę podnosić standardy nauczania i maksymalizować postępy każdego dziecka indywidualnie. Bycie mamą dwójki dzieci, obserwacja ich od urodzenia, pozwala mi lepiej zrozumieć jak ważne jest podążanie za dzieckiem i ich nauczanie. Nie ma chyba nic bardziej satysfakcjonującego.”

  Dodatkowo posiadam certyfikat ,,Mother and child care” oraz dwa lata doświadczenia jako opiekunka dziecięca. Pozwoliło mi to na zdobycie wiedzy jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo oraz jak pomagać im w rozwijaniu swojego potencjału, a także umiejętności potrzebnych do osiągania sukcesów w szkole i w życiu.

  Właściciel – Stanisław Malinowski

  Jako ojciec wspaniałej dwójki dorosłych już dzieci, absolwentów przedszkola i szkoły Montessori, wiem, że to najlepsza metoda dająca każdemu dziecku możliwość rozwoju zarówno akademickiego, jak i psychologicznego. To również metoda wymagająca od nauczycieli wysokich kwalifikacji i nieustannego poszerzania wiedzy, a od właścicieli placówek Montessori należytego wsparcia kadry i dbania o najwyższej jakości materiały do pracy dzieci. Widząc, jak niewiele jest miejsc, gdzie realizowana jest nauka zgodnie z metodą Marii Montessori postanowiłem sam takie miejsce stworzyć. Wierzę, że American Montessori Preschool to przedszkole, w którym dzieci rozwiną swoje talenty w równowadze i poszanowaniu dla swojej indywidualności. Każde dziecko jest inne i należy umożliwić mu naukę w indywidualny sposób.

   

   

  Kontakt   Bielawa ul. Lipowa 22 A, Konstancin – Jeziorna
   Tel:785 120 000
   kontakt@americanmontessori.pl

   Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.