• Polski
  • English
 • Montessori

  Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych. – Maria Montessori

  Podstawowym założeniem metody wychowawczej stworzonej ponad 100 lat temu przez Marię Montessori jest wspieranie samodzielnego odkrywania świata przez dzieci, które mają w sobie naturalną ciekawość i chęć działania. Nauczyciele nieustannie obserwują każde z dzieci i świadomie budują otoczenie sprzyjające uczeniu się i zindywidualizowanym potrzebom rozwojowym najmłodszych. Pragniemy podkreślić, że stosowana przez nas metoda oparta jest na rzetelnych badaniach naukowych (takich jak neuropsychologia), długim doświadczeniu pedagogicznym i wiedzy. Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i porozmawiamy o programie w dogodnym dla Państwa momencie.

  Jednym z wyróżników jest również to, że grupy w przedszkolach Montessori są tworzone według naturalnego modelu rodzinnego, dzięki czemu dzieci rozwijają się zgodnie z własnym rytmem.

  Skontaktuj się z nami i dowiedz się, kim była Maria Montessori! Poznaj jej metodę wychowawczą stosowaną w naszym przedszkolu i w żłobku.

  Kontakt  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.