• Polski
  • English
 • Program

  Standardowy plan dnia w American Montessori Preschool

  Sesja poranna:
  7:30 – 8.30 Przyjazd dzieci
  8:00 – 8.30 Śniadanie
  8.30 – 9.00 Circle time
  9.00 – 12.00 Zajęcia indywidualne Montessori
  12.00 – 13.00 Zabawy w ogrodzie
  13.00 – 13.30 Obiad
  13.30 – Pierwsza godzina odbioru dzieci*

  Sesja popołudniowa:
  13.00 – 15.00 Zajęcia indywidualne Montessori
  15.00 – 15.30 Popołudniowe przekąski
  15.30 – Godzina odbioru dzieci przez rodziców*

  15.30- 17.30 Zajęcia świetlicowe

  *Uprzejmie prosimy rodziców o niewchodzenie do budynku przedszkola ze względu na zasady placówek Montessori oraz z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19. Opiekunowie i pedagodzy zadbają o to, by dzieci miały przy sobie wszystkie niezbędne rzeczy. Dziękujemy!

  Oferta

  American Montessori Preschool realizuje w roku szkolny 2021/2022 program dydaktyczny obejmujący podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zakres opłaty czesnego uwzględnia:

  1. zajęcia prowadzone metodą pedagogiki Marii Montessori
  2. całodzienne wyżywienie – posiłki wykorzystujące zasady kuchni makrobiotycznej oraz świeże, sezonowe produkty 
  3. prywatny ogród – codzienne wyjścia na dwór
  4. język angielski każdego dnia (metodą immersji)
  5. zajęcia z native speakerem (j. angielski)
  6. zajęcia gimnastyczne oraz gry i zabawy zespołowe
  7. rytmikę
  8. projekty autorskie (np.: kulinarne, sensoryczne)
  9. warsztaty z pobudzającymi kreatywność Gośćmi

  Ponad to, oferujemy zajęcia dodatkowo płatne:

  1. zajęcia taneczne
  2. warsztaty multisensoryczne “Poznajemy świat”
  3. warsztaty mindfulness
  4. wyjścia edukacyjne
  5. warsztaty edukacyjne dla rodziców

  Ćwiczenia z życia codziennego

  Precyzyjnie dobrane materiały Montessori ułożone na tacach lub w pojemnikach dają dzieciom szansę na wybranie najciekawszych aktywności każdego dnia. Zadania takie jak przelewanie, praca z gąbką, polerowanie, krojenie etc. pozwalają rozwinąć kontrolę mięśni i koordynację oka z ręką, podczas gdy ramki do ubierania się, zamiatanie i mycie pomaga dzieciom zadbać o siebie jak i o środowisko. Pomaga im to również podwyższać poziom koncentracji niezbędnej do uczenia się i wzmacniać poczucie porządku oraz samodzielnego kończenia zadań.

  Sensoryka

  Wyjątkowa wrażliwość na wrażenia sensoryczne rozwija się w wieku przedszkolnym. Aktywności sensoryczne pomagają dzieciom rozwijać ich zmysły. To z kolei wzmacnia ich chęć do intensywniejszej pracy. Zajęcia sensoryczne są opracowane tak, aby wspierać zmysł smaku, wzroku, dotyku, zapachu i słuchu. Zaawansowane aktywności z tego zakresu mają na celu rozwój zmysłu równowagi u dziecka, a także zrozumienie i odczucie pojęć takich jak krótki i długi, rzadki i gęsty, mały i duży, mały i duży, gładki i chropowaty oraz różnorodnych odcieni kolorów.

  Matematyka

  Matematyka odgrywa znaczącą rolę w metodzie Montessori. Jest wprowadzana dzieciom w sposób, który pozwala zrozumieć im podstawowe pojęcia matematyczne, zawsze wiążąc ilość z symbolami. Początkowo jest prezentowana dzieciom na konkretnych kolorowych przedmiotach. Kiedy rozumieją już jej zamysł mogą być wprowadzone pojęcia bardziej abstrakcyjne. Dzieci uczą się dodawania i odejmowania poprzez działania na materiałach zbudowanych z koralików, tzw. pereł. Z każdym miesiącem wprowadza się coraz bardziej skomplikowane zadania.

  Język

  Edukacja językowa w otoczeniu Montessori rozpoczyna się od umiejętności werbalnych, percepcji wizualnej i nauki alfabetu fonetycznego, co prowadzi do literowania i czytania. Nauczanie jest wspierane przez wykorzystanie ruchu po szorstkich literach i manipulację ruchomym alfabetem. Ostatecznie dzieci uczą się budować słowa.

  Muzyka

  Różnorodność elementów pomaga dzieciom rozwijać się w kilku obszarach. Piosenki, zabawy paluszkowe, rymowanki i gry pomagają dzieciom wzmocnić ich poczucie rytmu i wspierają skupianie się, koordynację mięśni i interakcję w grupie. Ruch i mimika pomaga wydobyć ich pełną kreatywność.

  Sztuka

  Sztuka łączy w sobie umiejętności praktyczne jak i rozwój emocjonalny. Pomaga dzieciom ćwiczyć i uzyskać kontrolę nad mięśniami oraz wzmocnić koordynację oka i motoryki ręki poprzez trzymanie pędzli i uczenie się jak poprawnie używać farb, kredek, nożyczek i innych narzędzi plastycznych. Dzieci zdobywają umiejętności niezbędne do pisania jak również uczą się jak wyrażać swoje uczucia i emocje w naturalny sposób poprzez sztukę. Rozwijają także świadomość kolorów, kształtów, form, linii i różnorodnych faktur.

  Kontakt  Bielawa ul. Lipowa 22 A, Konstancin – Jeziorna
  Tel:785 120 000
  kontakt@americanmontessori.pl

  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.